KOMENDA  WOJEWÓDZKA Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1 50-951 Wrocław

Nov 9, 2021 Posted by: admin2

Odłowy, zarybienia i pijany kierowca

Z początkiem listopada przeprowadzono kontrolę uprawnionego do rybactwa tj. Okręg PZW w Legnicy pod nadzorem ichtiologa. Strażnicy PSR z Legnicy kontrolowali grupę odłowową pod kątem zezwoleń i upoważnień do prowadzenia odłowów przy użyciu sieci rybackich.

Skontrolowano również legalność i prawidłowe oznakowanie sieci rybackich, którymi posługiwał się rybak zawodowy. Odłowy prowadzone były na rzece Odra w pobliżu miejscowości Klucze i Chełm. Uprawniony do rybactwa posiadał decyzje oraz zezwolenie na odłów ryb z gatunku: krąp, amur i tołpyga. Żadna ryb z tego gatunku nie znalazła się w sieciach. Złowiły się natomiast ryby z gatunku: leszcz, płoć, kleń, szczupak, boleń, sandacz, które z największą starannością uwolniono z sieci i wypuszczono do wody.

W dniu 03.11.2021r; patrol PSR z Posterunku w Legnicy nadzorował zarybienie prowadzone przez ekipę  zarybieniową z Okręgu PZW w  Legnicy na zbiorniku „Słup”. Do wody wpuszczono 450 kilogramów szczupaka. Również w dniach  04.11. i  05.11.2021 roku  dokonał  kontroli uprawnionego do rybactwa na stawie  „Kopany”  i stawie „Kaczkarnia”  w miejscowości Klucze podczas prowadzenia zarybień.  Do zbiorników wodnych trafiło ogółem 135 kilogramów okonia dwulatka. Zarybienie przeprowadził Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego  w Legnicy.  Nie stwierdzono uchybień podczas prowadzonych prac.

W trakcie prowadzenia wspólnych działań ze Strażą Leśną z Nadleśnictwa Głogów zatrzymano do kontroli pojazd marki Fiat Panda poruszający się po drodze leśnej na obszarze leśnictwa Głogówko. Strażnik PSR z Posterunku w Legnicy ustalił, iż osoba porusza się pojazdem z miejscowości Grochowice do miejscowości Wilków i przejeżdżał przez trzy miejscowości. Za poruszanie się po drodze leśnej kierowca został ukarany mandatem karym wysokości 500,00 zł. Jednakże w trackie wypisywania mandatu karnego strażnik wyczuł woń alkoholu od tego mężczyzny. Wezwano patrol drogowy policji. Po przebadaniu osoby kierującej na stan trzeźwości, urządzenie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do dalszego postępowania przez funkcjonariuszy policji z KPP w Głogowie.