KOMENDA  WOJEWÓDZKA Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1 50-951 Wrocław

Nov 5, 2021 Posted by: admin2

Crossowcy oraz sieć

W ramach akcji „STROISZ” patrol PSR z Posterunku w Legnicy działając wspólnie ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Głogów i Społeczną Strażą Rybacką Powiatu Głogowskiego, w dniu 28.10.2021r; przebywając nad rzeką Odrą w okolicach miejscowości Wilków zauważył stojące pod lasem dwa motory typu CROSS.

Obok tych pojazdów znajdowali się dwaj mężczyźni. Na widok patrolu osoby te wsiadły na motor, uruchomili je i wjechali do lasu.
Po krótkim pościgu i przy współpracy drugiegp patrolu znajdującego się w tej okolicy, w wąskiej przesiece leśnej zatrzymano dwóch “Crossowców”.
Funkcjonariusze Straży Leśnej po przeprowadzeniu czynnosci nałożyli na każdego kierowcę mandat karny kredytowany w wysokości 1 500,00 zł. za naruszenie przepisów z art. 161 K.W; art. 165 K.W. Obydwaj meźczyźni przyjęli mandaty karne.


Następnie w dniu 02.11.2021r. o godz. 15.20 pełniąc patrol ze strażnikami Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Głogowskiego, patrol PSR z Posterunku w Legnicy patrolowali rzekę Odrę w miejscowości Borków w gminie Pęcław.
W trakcie patrolu zauważo, że na jednej z zatok rzeki Odry znajduje się sznurek, który jest przywiązany do kamienia. Jak się później okazało była to linka przywiązana do sieci znajdującej się w wodzie. Powiadomiono niezwłocznie o tym fakcie Komendę Powiatową Policji w Głogowie. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze policji, którzy zabezpieczyli sieć kłusowniczą typu wonton o długości 60 metrów.
W sieci znajdowały się ryby z gatunku: karp - szt. 1 o łącznej wadze 4.5 kg; leszcz - szt. 4 o łącznej wadze 7 kg; oraz płoć - szt. 1 o wadze 0.5 kg.
Ryby zostały z największą ostrożnością uwolnione, zważone i w stanie bardzo dobrym wypuszczone do wody. Dalszymi czynnościami wyjaśniającymi zajęli się policjanci.