KOMENDA  WOJEWÓDZKA Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1 50-951 Wrocław

May 30, 2015 Posted by: admin2

Zawody „służb mundurowych”

Pan Piotr Chołota – Komendant Powiatowy Społecznej Straży Rybackiej powiatu ząbkowickiego z własnej inicjatywy zorganizował zawody wędkarskie dla służb mundurowych, które odbyły się w dniu 30.05.2015r, na zbiorniku „Bartniki”.

Do zawodów spławikowych zapisało się 16 zawodników z następujących służb: 5 funkcjonariuszy Policji, 5 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, 4 strażników Społecznej Straży Rybackiej pow. ząbkowickiego oraz my ( PSRybacka ). Ekipa PSR składała się tylko 2 zawodników – którzy nie specjalizują się w połowie ryb na spławik. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach tj. kategorii indywidualnej oraz kategorii drużynowej. W godzinach rannych Sędziowie przekazali regulamin zawodów i zawodnicy rozlosowali stanowiska. Naszym reprezentantom przypadły stanowiska wędkarskie nr 1 i nr 13... hmmm już same nr stanowisk dużo dały do myślenia: będzie pudło na najwyższym stopniu podium albo dopadnie nas pech.

Dokładnie o godz. 9.00 Sędzia Główny a w tej roli wystąpił Pan Komendant SSR, dał sygnał do rozpoczęcia zawodów.

W trakcie trwania zawodów odwiedzano zawodników. Niestety początki zawsze są trudne i zawodnicy narzekali na silny wiatr tego dnia. Każdy z nich upatrywał wygranej w malutkich rybach, które brały w momentach kiedy wiatr lekko odpuszczał. Nie było tak najgorzej. Ryby żerowała i od czasu do czasu dały się zaczepić na haczyk.

Zawody nie trwały długo i o godz. 12.00 zakończono połów. Do pracy zabrali się sędziowie, którzy skrupulatnie ważyli ryby. Po zważeniu ryyyybek i ryyyyybbb ( tych drugich nie było ) z należytą starannością wpuszczono je do zbiornika.

Wyniki:

Kategoria indywidualna:


Miejsce 1. KOLASA MARCIN – PSP pkt. 1122

Miejsce 2. CZACHOR KRZYSZTOF – PSP pkt. 760

Miejsce 3. CHROBAK CYRYL – SSR pkt. 726

Nasi zawodnicy zajęli miejsce 8 pkt. 250 i miejsce 15 pkt. 10.


Kategoria drużynowa:

Miejsce 1. Państwowa Straż Pożarna

Miejsce 2. Policja

Miejsce 3. Społeczna Straż Rybacka

Miejsce 4. Państwowa Straż Rybacka ( za mało zawodników )


Zawodnicy indywidualni otrzymali piękne puchary oraz nagrody rzeczowe (wędki, kołowrotki, podbieraki itd. ) ufundowane przez Burmistrza Miasta Ząbkowic Śląskich, wręczone przez z-cę burmistrza Panią Ewę Fizgał.

Natomiast puchary dla drużyn ufundował Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Wałbrzychu wręczone przez Panią Dyrektor Biura – Katarzyna Tęcza.

Po wręczeniu pucharów i nagród przyszedł czas na wspólne biesiadowanie przy gorącej grochowce, kiełbasek z grilla, karkówki i kaszanki zawijanej w liść z młodej kapusty. Organizatorem poczęstunku był przez Prezesa Koła PZW. Przy tak suto zastawionym stole wymieniano się wrażeniami z zawodów a także rozmawiano o zaciśnięciu współpracy pomiędzy naszymi formacjami.

Mamy nadzieję, że kolejne tego typu zawody się odbędą, ponieważ atmosfera była miła, sympatyczna, przyjazna oraz z dużą dawką dobrego humoru. Obiecujemy, że PSR przy kolejnej takiej okazji wystawi większą ilość zawodników. Postaramy się o zajęcie lepszych miejsc niż te osiągnięte w dniu dzisiejszym.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowaniu tak fajnych zawodów oraz gratulujemy uczestnikom dalszych sukcesów zawodowych i wędkarskich.

Cofnij