KOMENDA  WOJEWÓDZKA Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1 50-951 Wrocław

May 25, 2015 Posted by: admin2

Szkolenie i święto strażników PSR

Funkcjonariusze  z KW PSR we Wrocławiu brali udział w szkoleniu doskonalącym, które odbyło się w miejscowości Złotówek w dniach  20-22.05.2015r. Poruszano tematy dotyczące Ustawy o Rybactwie Śródlądowym oraz innych przepisów wydanych na jej podstawie, zagadnień zawartych w ustawie Prawo Łowieckie a także przepisów dotyczących postępowania w sprawach o wykroczenia i przestępstwa. Tematy zostały omówione przez  zaproszonych  wykładowców z poszczególnych jednostek:  straży łowieckiej, policji i prokuratury. Zapoznano się z nowo obowiązującymi przepisami, prawidłowym ich stosowaniu i interpretacji. Strażnicy zadawali również prowadzącym szkolenie wiele pytań dotyczących problemów podczas wykonywania swoich czynności służbowych, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.  
Komendant Wojewódzki PSR wyposażył strażników po ich przeszkoleniu w środek przymusu bezpośredniego – jakim jest broń palna w postaci nowych pistoletów - GLOCK 17, które zastąpiły wysłużone  P-64.  Broń oraz umiejętności strzeleckie strażników sprawdzono  podczas szkolenia ogniowego, które przeprowadzono na strzelnicy pod okiem instruktora
Miłym akcentem na szkoleniu były obchody związane z XXX-leciem  powstania Państwowej Straży Rybackiej.  Niestety funkcjonariusze PSR nie mają ustawowego święta jak  policja czy wojsko. Dlatego uznano, że obchody wiążą się z powołaniem w życie  ustawy o rybactwie śródlądowym z dnia 18 kwietnia 1985r.  Komendant Wojewódzki PSR we Wrocławiu  - Jerzy Herkieledzis wręczył zasłużonym funkcjonariuszom i  zaproszonym gościom pamiątkowe odznaki oraz podziękowania za udaną współpracę i wkład wniesiony  w rozwój jednostki. Na koniec wszyscy spróbowali pięknego i pysznego  tortu  przygotowanego specjalnie na tę okazję.    
Chcemy z tego miejsca podziękować wykładowcom za poświęcony nam cenny czas, który na pewno przełoży się na prawidłowe i profesjonalne działania strażników PSR.  Również dziękujemy obsłudze za serwowanie nam prawdziwej kuchni staropolskiej - jedzenie było smaczne i nie ukrywamy że   posiłki  serwowane - jedliśmy  po raz pierwszy. Dziękujemy.
Cofnij