KOMENDA  WOJEWÓDZKA Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1 50-951 Wrocław

Aug 3, 2023 Posted by: admin2

Motocyklista pod wpływem i kradzież drewna

W dniu 26.07.2023 r. patrol PSR posterunku Legnica, pełniąc służbę patrolową ze Społeczną Strażą Rybacką powiatu głogowskiego około godz. 18.40 rejonie rzeki Odry na wysokości wsi Wilków w powiecie głogowskim, na wale przeciwpowodziowym, zauważył poruszający się motocykl. Motorem poruszały się dwie osoby i patrol postanowił zatrzymać ich do kontroli. Zatrzymano do kontroli mieszkańca wsi Wilków poruszający się motocyklem marki KAWASAKI. Na miejsce wezwano patrol policji z sekcji ruchu drogowego z Głogowa w celu zweryfikowania danych osobowych.

Partol policji ustalił, że kierowca motocykla posiada całkowity, dożywotni zakaz prowadzenia motocykli. Ponadto motocykl nie posiadał badań technicznych i przeglądu, a tablice rejestracyjne były z innego pojazdu. Po przebadaniu alcosensorem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik wskazał na 0.30 mg na litr wydychanego powietrza, co oznacza jednoznacznie 0,6 promila.
Sprawca przestępstwa trafił do aresztu tymczasowego.

 

 

Następnego dnia, ten sam partol kontrolował rzekę Odrę pomiędzy miejscowością Borków a Golkowice w gminie Pęcław i zauważył stojący w lesie pomarańczowy pojazd marki Mercedes z dużą paką.
Kilkadziesiąt metrów dalej patrol zauważył trzy osoby, które na widok patrolu zaczęły podnosić z ziemi piły spalinowe oraz siekiery i uciekać w kierunku gęstwin leśnych.
Patrol szybko zorientował się, że dochodzi do nielegalnej wycinki drewna, podjęto bezpośredni pościg za uciekinierami. Mężczyźni nie reagowali na polecenia do zatrzymania się. Po krótkim pościgu udało zatrzymać się jednego z nich. Wezwano na miejsce patrol policji z zespołu interwencyjnego. Przekazano im 35-letniego mieszkańca Głogowa. Natomiast inny patrol policji zatrzymał w miejscu zamieszkania drugiego ze sprawców kradzieży drewna i odpowie dodatkowo za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza w trakcie zatrzymania oraz obrażę funkcjonariusza.
Na miejscu dokonanej wycinki dębu i kradzieży drewna pojawił się zespół dochodzeniowo – śledczy. Technicy policyjni przystąpili do działań pod kątem pobierania i zabezpieczania śladów, zabezpieczono samochód marki mercedes i drewno, którego nie zdążyli wywieźć. Na miejscu kradzieży leżało połupane i porąbane drewno gotowe do załadunku oraz w miejscu zamieszkania drugiego ze sprawców zabezpieczono drewno wraz z dwiema przyczepami od ciągnika.
Właściciel działki czyli Agencja Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa we Wrocławiu z siedzibą w Legnicy o wyliczył straty na około 12 tys. złotych.
Policjanci ponadto zabezpieczyli na poczet udowodnionej winy oprócz przyczep ciągnikowych, piły spalinowe i siekiery.

Cofnij