KOMENDA  WOJEWÓDZKA Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1 50-951 Wrocław

May 10, 2024 Posted by: admin2

Pstrągi do wody

Pod koniec miesiąca kwietnia i początkiem maja nadzorowano uprawnionego do rybactwa Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Jeleniej Górze przy zarybieniu. Strażnicy PSR w Jeleniej Górze, skontrolowali wpuszczenie ryb nad rzeką Kwisa w okolicy miejscowości Mirsk oraz rzeką Bóbr w okolicy miejscowości Sobota. Rzeki zostały zarybione rybą z gatunku pstrąg potokowy – dwulatek o łącznej masie 280 kilogramów. 

Apr 19, 2024 Posted by: admin2

Wstąp w szeregi Straży Rybackiej

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu poszukuje kandydata na stanowisko: młodszego strażnika/  strażnika do Posterunku PSR we Wrocławiu.

Apr 9, 2024 Posted by: admin2

Tuszka i nielegalne posiadanie broni

W dniu 7 kwietnia 2024r; patrol Posterunku Państwowej Straży Rybackiej z Wrocławia wspólnie ze strażnikiem Społecznej Straży Rybackiej powiatu wołowskiego, dokonał kontroli osób na starorzeczu rzeki Odry w pobliżu miejscowości Przyborów. Będąc w odległości około 50 metrów od dwóch mężczyzn, zauważono jak jedna z tych osób dziwnie się zachowuje i próbuje ukryć biały worek pod składany fotel. W trakcie legitymowania tych mężczyzn oraz kobiety, jeden z wędkarzy miał ręce umazane we krwi. Poproszono mężczyznę o wyciągnięcie białego worka, w którym po sprawdzeniu znajdowała się tuszka oskórowanej zwierzyny z gatunku zając.

Apr 8, 2024 Posted by: admin2

Zatrzymani na gorącym uczynku

W dniu 04.04.2024r. patrol Państwowej Straży Rybackiej z posterunku Legnica pełniąc służbę wraz ze Społeczną Strażą Rybacką Powiatu Głogowskiego, ujęli na gorącym uczynku trzech mężczyzn na kradzieży drewna. Osoby ładowały drewno z gatunku sosna na pojazd marki Iveco. Na samochodzie znajdowało się około 2 metrów sześciennych drewna i w pobliżu przygotowane były kolejne ścięte drzewa do zabrania.

Mar 28, 2024 Posted by: admin2

Kontrola przy zarybieniu - pstrągiem

Kilka dni temu, w marcu tego roku – patrol z Posterunku PSR w Jeleniej Górze Biuro Wałbrzych wspólnie ze Społeczną Strażą Rybacką z powiatu Wałbrzyskiego przeprowadził kontrolę uprawnionego do rybactwa - Okręg PZW w Wałbrzychu, podczas dokonania zarybienia obwodu rybackiego rzeki Bystrzyca, obwód rybacki nr I, na odcinku pomiędzy miejscowościami Głuszyca – Olszyna.

Page 1 of 29  > >>

Aug 3, 2023 Posted by: admin2

Motocyklista pod wpływem i kradzież drewna

W dniu 26.07.2023 r. patrol PSR posterunku Legnica, pełniąc służbę patrolową ze Społeczną Strażą Rybacką powiatu głogowskiego około godz. 18.40 rejonie rzeki Odry na wysokości wsi Wilków w powiecie głogowskim, na wale przeciwpowodziowym, zauważył poruszający się motocykl. Motorem poruszały się dwie osoby i patrol postanowił zatrzymać ich do kontroli. Zatrzymano do kontroli mieszkańca wsi Wilków poruszający się motocyklem marki KAWASAKI. Na miejsce wezwano patrol policji z sekcji ruchu drogowego z Głogowa w celu zweryfikowania danych osobowych.

Partol policji ustalił, że kierowca motocykla posiada całkowity, dożywotni zakaz prowadzenia motocykli. Ponadto motocykl nie posiadał badań technicznych i przeglądu, a tablice rejestracyjne były z innego pojazdu. Po przebadaniu alcosensorem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik wskazał na 0.30 mg na litr wydychanego powietrza, co oznacza jednoznacznie 0,6 promila.
Sprawca przestępstwa trafił do aresztu tymczasowego.

 

 

Następnego dnia, ten sam partol kontrolował rzekę Odrę pomiędzy miejscowością Borków a Golkowice w gminie Pęcław i zauważył stojący w lesie pomarańczowy pojazd marki Mercedes z dużą paką.
Kilkadziesiąt metrów dalej patrol zauważył trzy osoby, które na widok patrolu zaczęły podnosić z ziemi piły spalinowe oraz siekiery i uciekać w kierunku gęstwin leśnych.
Patrol szybko zorientował się, że dochodzi do nielegalnej wycinki drewna, podjęto bezpośredni pościg za uciekinierami. Mężczyźni nie reagowali na polecenia do zatrzymania się. Po krótkim pościgu udało zatrzymać się jednego z nich. Wezwano na miejsce patrol policji z zespołu interwencyjnego. Przekazano im 35-letniego mieszkańca Głogowa. Natomiast inny patrol policji zatrzymał w miejscu zamieszkania drugiego ze sprawców kradzieży drewna i odpowie dodatkowo za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza w trakcie zatrzymania oraz obrażę funkcjonariusza.
Na miejscu dokonanej wycinki dębu i kradzieży drewna pojawił się zespół dochodzeniowo – śledczy. Technicy policyjni przystąpili do działań pod kątem pobierania i zabezpieczania śladów, zabezpieczono samochód marki mercedes i drewno, którego nie zdążyli wywieźć. Na miejscu kradzieży leżało połupane i porąbane drewno gotowe do załadunku oraz w miejscu zamieszkania drugiego ze sprawców zabezpieczono drewno wraz z dwiema przyczepami od ciągnika.
Właściciel działki czyli Agencja Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa we Wrocławiu z siedzibą w Legnicy o wyliczył straty na około 12 tys. złotych.
Policjanci ponadto zabezpieczyli na poczet udowodnionej winy oprócz przyczep ciągnikowych, piły spalinowe i siekiery.

Cofnij