KOMENDA  WOJEWÓDZKA Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1 50-951 Wrocław

May 10, 2024 Posted by: admin2

Pstrągi do wody

Pod koniec miesiąca kwietnia i początkiem maja nadzorowano uprawnionego do rybactwa Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Jeleniej Górze przy zarybieniu. Strażnicy PSR w Jeleniej Górze, skontrolowali wpuszczenie ryb nad rzeką Kwisa w okolicy miejscowości Mirsk oraz rzeką Bóbr w okolicy miejscowości Sobota. Rzeki zostały zarybione rybą z gatunku pstrąg potokowy – dwulatek o łącznej masie 280 kilogramów. 

Apr 19, 2024 Posted by: admin2

Wstąp w szeregi Straży Rybackiej

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu poszukuje kandydata na stanowisko: młodszego strażnika/  strażnika do Posterunku PSR we Wrocławiu.

Apr 9, 2024 Posted by: admin2

Tuszka i nielegalne posiadanie broni

W dniu 7 kwietnia 2024r; patrol Posterunku Państwowej Straży Rybackiej z Wrocławia wspólnie ze strażnikiem Społecznej Straży Rybackiej powiatu wołowskiego, dokonał kontroli osób na starorzeczu rzeki Odry w pobliżu miejscowości Przyborów. Będąc w odległości około 50 metrów od dwóch mężczyzn, zauważono jak jedna z tych osób dziwnie się zachowuje i próbuje ukryć biały worek pod składany fotel. W trakcie legitymowania tych mężczyzn oraz kobiety, jeden z wędkarzy miał ręce umazane we krwi. Poproszono mężczyznę o wyciągnięcie białego worka, w którym po sprawdzeniu znajdowała się tuszka oskórowanej zwierzyny z gatunku zając.

Apr 8, 2024 Posted by: admin2

Zatrzymani na gorącym uczynku

W dniu 04.04.2024r. patrol Państwowej Straży Rybackiej z posterunku Legnica pełniąc służbę wraz ze Społeczną Strażą Rybacką Powiatu Głogowskiego, ujęli na gorącym uczynku trzech mężczyzn na kradzieży drewna. Osoby ładowały drewno z gatunku sosna na pojazd marki Iveco. Na samochodzie znajdowało się około 2 metrów sześciennych drewna i w pobliżu przygotowane były kolejne ścięte drzewa do zabrania.

Mar 28, 2024 Posted by: admin2

Kontrola przy zarybieniu - pstrągiem

Kilka dni temu, w marcu tego roku – patrol z Posterunku PSR w Jeleniej Górze Biuro Wałbrzych wspólnie ze Społeczną Strażą Rybacką z powiatu Wałbrzyskiego przeprowadził kontrolę uprawnionego do rybactwa - Okręg PZW w Wałbrzychu, podczas dokonania zarybienia obwodu rybackiego rzeki Bystrzyca, obwód rybacki nr I, na odcinku pomiędzy miejscowościami Głuszyca – Olszyna.

Page 1 of 29  > >>

Jul 6, 2023 Posted by: admin2

Zabezpieczono sieć

W dniu 03.07.2023r; patrol PSR z Posterunku Legnica, pełniąc służbę patrolową ze Społeczną Strażą Rybacką powiatu głogowskiego, o godzinie 20.50 udał się w rejon patrolowy na rzekę Odrę pomiędzy miejscowości Rapocin - Bogomice w gminie Kotla. W trakcie patrolu na jednej z ostróg zauważono na brzegu sznurek przywiązany do kamienia. Sznurek był skierowany do toni wodnej w kierunku następnej ostrogi. Po sprawdzeniu okazało się, że do sznurka przywiązana jest sieć rybacka typu "WONTON".

Podjęto narzędzie kłusownicze z wody o długości 80 metrów. Sieć została zabezpieczona i przekazana do depozytu policji. W sieci nie było złowionych ryb. Po zakończeniu czynności nad wodą, patrol PSR udał się do Komendy Powiatowej Policji w Głogowie w celu przeprowadzenia dalszych czynności.

 

Cofnij