KOMENDA  WOJEWÓDZKA Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1 50-951 Wrocław

Jun 15, 2023 Posted by: admin2

Narzędzie kłusownicze

Patrol Państwowej Straży Rybackiej z Posterunku w Legnicy, pełniąc służbę wspólnie z funkcjonariuszem policji z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, dnia 10.06.2023 udał się w rejon patrolowy rzeki Odry i stawów do miejscowości Klucze w gminie Głogów w celu przeprowadzenia czynności kontrolnych u wędkarzy uprawniających amatorski połów ryb.
Na jednym ze zbiorników wodnych znajdującym się we wsi Klucze, należącym do Gminy Miejskiej Głogów, zauważono stojące krzesło ogrodowe. Po sprawdzeniu miejsca zauważono długą tyczkę ok. 4 metrów do której  był przywiązany sznurek skierowany do wody.

Wyciągnięto tyczkę z wody i okazało się, że na końcu linki znajduje się narzędzie rybackie. Narzędzie swoją budową jest bardzo zbliżone do używanej przez wędkarzy tz. podrywki wędkarskiej, która jest dopuszczona do amatorskiego połowu ryb w celu pozyskania „żywca” z wody. W środku narzędzia kłusowniczego znajdowała się jedna ryba z gatunku karaś srebrzysty. Natomiast we wiadrze, które również było zanurzone w wodzie, znajdowało się kolejne 5 sztuk tego samego gatunku ryby o łącznej wadze do 1,5 kilograma.
Na miejsce została wezwana ekipa dochodzeniowo - śledcza z KPP Głogów do przeprowadzenia czynności zdarzenia i ustalenia sprawcy popełnionego przestępstwa.
Wędkarze, przypominamy, że narzędzie kłusownicze „podrywka” widoczna na zdjęciach, nie jest podrywka wędkarską dopuszczoną do amatorskiego połowu ryb. W tym przypadku jest to narzędzie rybackie stawne pułapkowe - typu więcierz. Samo posiadanie takiej sieci jest wykroczeniem a używanie do połowu ryb - przestępstwem.

Cofnij