KOMENDA  WOJEWÓDZKA Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1 50-951 Wrocław

Oct 21, 2022 Posted by: admin2

Kradzież drzewa

W dniu 19.10.2022r. patrol Państwowej Straży Rybackiej z posterunku Legnica, pełniąc służbę patrolową na terenach Powiatu Głogowskiego i Nadleśnictwa Głogów, w patrolu łączonym ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Głogów, otrzymali zgłoszenie o kradzieży drzewa z lasu od leśniczego leśnictwa Dalków - Nadleśnictwo Głogów.

Patrol udał się na miejsce i dokonał oględzin pniaków drzew dębu i akacji, pozostałych po kradzieży. Następnie podjęto czynności odnalezienia drzewa, co udało się na jednej z posesji miejscowości Zimna Brzeźnica w gminie Niegosławice, w powiecie żagańskim.
Na posesji znalezione zostały dwa składy drzewa, które wskazywoło po przeprowadzonych oględzinach na drzewo pochodzące z miejsca dokonania kradzieży. Właściciel posesji przyznał się do dokonania kradzieży, wskazując jeszcze dwie osoby, które mu w tym pomagały. Jak się okazało, kradzieży dokonywali na przełomie kilku dni w m-cu październiku wskazując dodatkowe miejsca, o których nie było wiadomo służbom leśnym. Kradli na terenie województwa dolnośląskiego i lubuskiego w Nadleśnictwach Głogów i Szprotawa. Straty związane z kradzieżą oszacuje posterunek Straży Leśnej w Nadleśnictwie Głogów oraz posterunek Straży Leśnej Nadleśnictwa Szprotawa. Sprawcy będą się teraz tłumaczyć przed sądem za swoje czyny.

 

Cofnij