KOMENDA  WOJEWÓDZKA Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1 50-951 Wrocław

May 15, 2015 Posted by: admin

Sieci kłusownicze...

W dniu 01-05-2015 Strażnicy Społeczni Straży Rybackiej z powiatu jeleniogórskiego wspólnie ze strażnikami Państwowej Straży Rybackiej z Posterunku w Jeleniej Górze na jeziorze pilchowickim w okolicy miejscowości Wrzeszczyn ściągnęli zastawione w wodzie dwie sieci. Informację o zastawionej sieci kłusowniczej przekazał wędkarz który spinningował w tym rejonie i została ona przez niego "podpięta".

Strażnicy PSR i SSR zabezpieczyli dwie sieci – „drygawica” każda z nich po 25 metrów. Z sieci uwolniono w stanie żywym ryby z gatunku leszcz w ilości 35 sztuk o wymiarach od 35 cm do 50 cm oraz 1 sztukę sandacza o wymiarze 50 cm, które natychmiast wypuszczono do wody. Szacunkowa waga ryb to około 85 kilogramów. W krzakach znaleziono również przygotowane worki na złowioną rybę.
Ściągnięcie sieci było możliwe dzięki łodzi która jest na wyposażeniu SSR, jest zwodowana na jeziorze Pilchowickim. Łódź jest użyczona przez uprawnionego do rybactwa na tej wodzie tj. przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Jeleniej Górze i dzięki temu patrolowanie jeziora przez SSR i PSR będzie bardziej skuteczne oraz odstraszy potencjalnych kłusowników.
Przypominamy, że w takiej sytuacji podjęcie sieci przez osoby nieupoważnione, może się spotkać z podejrzeniem o popełnieniu przestępstwa dlatego prosimy aby powiadamiać w takich przypadkach strażników PSR, SSR lub policję. Telefony do w/w znajdziecie w zezwoleniu na ostatniej stronie lub na naszej stronie internetowej.
Dziękujemy za prawidłowa reakcję wędkarzowi, który nas powiadomił.

Cofnij