KOMENDA  WOJEWÓDZKA Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1 50-951 Wrocław

May 10, 2024 Posted by: admin2

Pstrągi do wody

Pod koniec miesiąca kwietnia i początkiem maja nadzorowano uprawnionego do rybactwa Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Jeleniej Górze przy zarybieniu. Strażnicy PSR w Jeleniej Górze, skontrolowali wpuszczenie ryb nad rzeką Kwisa w okolicy miejscowości Mirsk oraz rzeką Bóbr w okolicy miejscowości Sobota. Rzeki zostały zarybione rybą z gatunku pstrąg potokowy – dwulatek o łącznej masie 280 kilogramów. 

Apr 19, 2024 Posted by: admin2

Wstąp w szeregi Straży Rybackiej

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu poszukuje kandydata na stanowisko: młodszego strażnika/  strażnika do Posterunku PSR we Wrocławiu.

Apr 9, 2024 Posted by: admin2

Tuszka i nielegalne posiadanie broni

W dniu 7 kwietnia 2024r; patrol Posterunku Państwowej Straży Rybackiej z Wrocławia wspólnie ze strażnikiem Społecznej Straży Rybackiej powiatu wołowskiego, dokonał kontroli osób na starorzeczu rzeki Odry w pobliżu miejscowości Przyborów. Będąc w odległości około 50 metrów od dwóch mężczyzn, zauważono jak jedna z tych osób dziwnie się zachowuje i próbuje ukryć biały worek pod składany fotel. W trakcie legitymowania tych mężczyzn oraz kobiety, jeden z wędkarzy miał ręce umazane we krwi. Poproszono mężczyznę o wyciągnięcie białego worka, w którym po sprawdzeniu znajdowała się tuszka oskórowanej zwierzyny z gatunku zając.

Apr 8, 2024 Posted by: admin2

Zatrzymani na gorącym uczynku

W dniu 04.04.2024r. patrol Państwowej Straży Rybackiej z posterunku Legnica pełniąc służbę wraz ze Społeczną Strażą Rybacką Powiatu Głogowskiego, ujęli na gorącym uczynku trzech mężczyzn na kradzieży drewna. Osoby ładowały drewno z gatunku sosna na pojazd marki Iveco. Na samochodzie znajdowało się około 2 metrów sześciennych drewna i w pobliżu przygotowane były kolejne ścięte drzewa do zabrania.

Mar 28, 2024 Posted by: admin2

Kontrola przy zarybieniu - pstrągiem

Kilka dni temu, w marcu tego roku – patrol z Posterunku PSR w Jeleniej Górze Biuro Wałbrzych wspólnie ze Społeczną Strażą Rybacką z powiatu Wałbrzyskiego przeprowadził kontrolę uprawnionego do rybactwa - Okręg PZW w Wałbrzychu, podczas dokonania zarybienia obwodu rybackiego rzeki Bystrzyca, obwód rybacki nr I, na odcinku pomiędzy miejscowościami Głuszyca – Olszyna.

Page 1 of 29  > >>

May 15, 2015 Posted by: admin

Sieci kłusownicze...

W dniu 01-05-2015 Strażnicy Społeczni Straży Rybackiej z powiatu jeleniogórskiego wspólnie ze strażnikami Państwowej Straży Rybackiej z Posterunku w Jeleniej Górze na jeziorze pilchowickim w okolicy miejscowości Wrzeszczyn ściągnęli zastawione w wodzie dwie sieci. Informację o zastawionej sieci kłusowniczej przekazał wędkarz który spinningował w tym rejonie i została ona przez niego "podpięta".

Strażnicy PSR i SSR zabezpieczyli dwie sieci – „drygawica” każda z nich po 25 metrów. Z sieci uwolniono w stanie żywym ryby z gatunku leszcz w ilości 35 sztuk o wymiarach od 35 cm do 50 cm oraz 1 sztukę sandacza o wymiarze 50 cm, które natychmiast wypuszczono do wody. Szacunkowa waga ryb to około 85 kilogramów. W krzakach znaleziono również przygotowane worki na złowioną rybę.
Ściągnięcie sieci było możliwe dzięki łodzi która jest na wyposażeniu SSR, jest zwodowana na jeziorze Pilchowickim. Łódź jest użyczona przez uprawnionego do rybactwa na tej wodzie tj. przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Jeleniej Górze i dzięki temu patrolowanie jeziora przez SSR i PSR będzie bardziej skuteczne oraz odstraszy potencjalnych kłusowników.
Przypominamy, że w takiej sytuacji podjęcie sieci przez osoby nieupoważnione, może się spotkać z podejrzeniem o popełnieniu przestępstwa dlatego prosimy aby powiadamiać w takich przypadkach strażników PSR, SSR lub policję. Telefony do w/w znajdziecie w zezwoleniu na ostatniej stronie lub na naszej stronie internetowej.
Dziękujemy za prawidłowa reakcję wędkarzowi, który nas powiadomił.

Cofnij