KOMENDA  WOJEWÓDZKA Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1 50-951 Wrocław

Mar 10, 2020 Napisał: admin2

Nadzór przy odłowach i zarybieniach

Z początkiem marca 2020 roku, patrol PSR z Wałbrzycha dokonał kontroli grupy odłowowej na potoku Rybna w miejscowości Głuszyca. Grupa PZW z Okręgu Wałbrzych dokonała odłowu pstrąga 3 latka przy użyciu elektrycznych narzędzi służących do połowu ryb.

Następnie złowione ryby zostały przetransportowane i wpuszczone do rzeki Bystrzycy w miejscowości Głuszyca. Ponadto przy czynnościach odłowowych obecny był inspektor z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Nie stwierdzono żadnych uchybień przy dokonywaniu odłowu oraz wpuszczeniu ryb do innego cieku.

Rówwnież patrol PSR z Doboszowic kontrolował uprawnionego do rybactwa przy dokonywaniu odłów pstrąga potokowego na potoku Pławna koło Bystrzycy Kłodzkiej oraz na potoku Poręba Koło m. Długopole. Ryby odłowione z potoków zostały wpuszczone do Nysy Kłodzkiej. Kilka dni później skontrolowano Okręg PZW Wałbrzychu przy dokonaniu zarybień zbiorników Byczeń, Pilce i Ożary. Została wpuszczona ryba z gatunku amur w łącznej ilości 300 kilogramów.