KOMENDA  WOJEWÓDZKA Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1 50-951 Wrocław

Feb 28, 2019 Napisał: admin2

Pracowity dzień

W dniu 27 lutego 2019r; patrol PSR Doboszowice miał ciężki dzień pracy.
Zaczęło się od ujawnienia narzędzia rybackiego- kłusowniczego typu mieroża na „potoku Młynówka” w miejscowości Przyłęk. Wezwano patrol policji i rozpoczęto czynności wyjaśniające.

W trakcie czynności ustalono, że sprawcą tego czyn jest 72 letni mężczyzna który mieszka w pobliżu tego potoku. Wewnątrz narzędzia znajdowało się 5 sztuk kleni oraz 2 szczupaki o wymiarach ochronnych. Ryby w stanie żywym wypuszczono do wody. Osoba podejrzana została zatrzymana i przewieziona na komisariat policji.

Następnie w tym samym dniu patrol PSR pomógł policji w zatrzymaniu pojazdu, którym poruszali się dwaj mężczyźni. Wcześniej pojazd został zaobserwowany, gdy stał na drodze polnej w pobliżu stawów „Pilce”. Strażnicy zauważyli w samochodzie dwie osoby i porozrzucane butelki po alkoholu. Oddalili się z miejsca informując policję, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Osoby z tego auta jeszcze przed przyjazdem policji wyjechały na drogę publiczną, a strażnicy jadąc za nimi informowali policję o swoim położeniu. Policja dojechała i zatrzymała pojazd do kontroli. Kierujący pojazdem został przebadany alkomatem na zawartość alkoholu. Urządzenie wskazało 2 promile w wydychanym powietrzu. Natomiast w trakcie przeszukania pasażera ujawniono większą ilość narkotyków. Obydwie osoby zostały zatrzymane do dalszego wyjaśnienia.