KOMENDA  WOJEWÓDZKA Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1 50-951 Wrocław

Nov 9, 2015 Napisał: admin2

Rekordowy "Strzał"

Pod koniec października strażnicy z Posterunku PSR w Miliczu zatrzymali na gorącym uczynku 4 osoby dokonujące nielegalnego połowu ryb przy użyciu sieci na stawie hodowlanym „Stare” należącym do zakładu rybackiego w Radziądzu.
Na miejscu zdarzenia zabezpieczono 15 sieci rybackich typu wonton  o łącznej długości 400 metrów oraz 2 sztuki środków pływających – typu ponton. W sieciach znajdowały się następujące gatunki ryb: szczupak, amur, tołpyga, karp i sum.
Łączna waga odebranych i zabezpieczonych ryb wyniosła - uwaga - 675 kg.
Osoby, które dokonały czynu zabronionego zostały przekazane policji w celu przeprowadzenia postępowania karnego z art. 27 c ust. 1 pkt. 2 ustawy o rybactwie śródlądowym. Grozi im kara pozbawienia wolności lub ograniczenia wolności do lat 2. Natomiast odebrana ryba wróciła do uprawnionego do rybactwa, który po odbiór ryb musiał przyjechać na miejsce ciągnikiem z przyczepą.
Jesteśmy przekonani, że działanie to nie było spowodowane tylko złowieniem kilku rybek w celu konsumpcyjnych. Ilość rozstawionych sieci oraz złowionych ryb świadczy o procederze na większą skalę  z której czerpali  korzyści materialne. Cieszymy się, że udało nam się zapobiec temu procederowi.